Müşterilerimizden gelen geri bildirimler ve satılan geciktirici sprey oranlarına göz atarak sizler için en iyi geciktirici sprey bulma rehberimizi yayınlıyoruz. Bilmeniz gereken her şey bu kılavuzda yer almaktadır.

Cinsel sağlık pazarı hızla büyümeye devam ediyor, eskiden yarım yamalak bir erotik shopdan veya eczanelerden utana sıkıla istediğiniz ürünler artık online internet ortamında satışı yapılarak kapınıza kadar gönderiliyor.

Erken boşalma oldukça yaygındır, ancak daha da yaygın olanı, erkeklerin cinsel partnerleriyle yatakta daha uzun süre dayanma arzusudur. Şans eseri, daha uzun süre dayanma bilimi son on yılda önemli ölçüde gelişti. Son derece etkili bir geciktirici spreyi bulmak ve birkaç gün içinde evinize gizlice ulaştırmak artık her zamankinden daha kolay.

Piyasada kelimenin tam anlamıyla yüzlerce geciktirici sprey var. Çoğu iyidir, bazıları sorgulanabilir, ancak bazıları olağanüstü diyebiliriz. En popüler markaların sattığı spreyleri sizin için öne çıkan seçenekleri belirlemek için yakından inceledik. 2020’de üç marka zirveye çıktı ve bunlardan biriyle gitmenizi tavsiye ederiz. Bu kılavuzda, sizin için en iyisini seçebilmeniz için hepsini, nasıl çalıştıklarını ve ne kadara mal olduklarını açıklayacağız.

Bize göre en iyi geciktirici sprey Viga 150000 sprey.

Neden bize güvenmelisiniz

Geçtiğimiz günlerde bu sektörde 10. yılımızı kutladık. Son on yılda, on milyonlarca okuyucunun sağlıklı kalma ve daha sağlıklı yaşam tarzları yaşama konusunda daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olduk.

Bu kılavuz, bu web sitesindeki tüm sağlıkla ilgili içerik gibi, Tıbbi İnceleme Kurulumuzun bir veya daha fazla üyesi tarafından doğruluk açısından kapsamlı bir şekilde incelenmiştir. Ek olarak, incelediğimiz sağlıkla ilgili her hizmeti kapsamlı bir şekilde analiz ediyoruz. Ürün veya hizmetin kullanımına kaydolmaya kadar tüm müşteri deneyimini değerlendiriyor ve ardından en son bilimsel kanıtlara ve tıbbi standartlara dayalı tarafsız, pazarlama jargonu içermeyen analizler sunuyoruz.

Geciktirici sprey nedir? Ne işe yarar?

Geciktirici sprey, erken boşalma spreyi, PEJ spreyi gibi bir dizi isimle bilinirler. Tanımları değişiklik gösterdiğinden ve spreyin kendisi bazı tanımların önerdiğinden daha geniş bir kullanışlılığa sahip olduğundan “geciktirici sprey” terimini tercih ediyoruz.

Onlara ne isim verirseniz verin, geciktirici spreyler erkeklerin seks sırasında daha uzun süre dayanmasını sağlar. Birçok erkek erken boşalma sorunu yaşadıklarını kabul etmez, ancak yatakta daha uzun süre dayanabilmeyi takdir ederler ve partnerleri de bunu takdir eder. Erkeklerin seks sırasında orgazma ulaşmak için ortalama 5 dakikaya ihtiyaçları olurken, kadınların cinsel aktivite sırasında ortalama ihtiyaç duydukları süre bu miktarın üç katından fazladır.

Geciktirici spreyin erkeklerin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. 2016’da yapılan bir araştırma, geciktirici sprey kullanan erkeklerin cinsel aktivite süresinde ortalama% 64 artış sağladığını göstermiştir.

Geciktirici sprey ne işe yarar?

Adından da anlaşılacağı gibi geciktirici sprey, bir erkeğin orgazmını geciktirerek cinsel aktivitenin daha uzun süre devam etmesini sağlar. Spreyler, erkeğin penisinde sinirleri hafif ve geçici olarak uyuşturarak amaçlanan etkiye ulaşır. Sadece penisinize az miktarda ürün püskürtmek için talimatları uygulayın ve ardından cinsel aktiviteden önce belirli bir dakika bekleyin.

Endişelenmeyin, şüphesiz bildiğiniz gibi penis çok hassastır ve biraz uyuşma kimsenin zevkini mahvetmez. (Aslında, bazı erkekler, belirtildiği gibi geciktirici spreyi kullanırken daha yoğun orgazm olduklarını bildirirler, çünkü zevk, daha uzun bir aktivite süresi boyunca daha kademeli olarak artar.)

Talimatları izlediğiniz sürece, kabul edilebilir miktarda geciktirici sprey kullanarak ve sonrasında gerekli miktarda süre bekledikten sonra kanıt, test deneyimimiz ve geniş müşteri hesaplarımız, siz ve sizin için daha uzun süren cinsel aktiviteyi güvenle bekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Lidokain

Geciktirici spreyler arasındaki bir ortak nokta, aktif içerikleri olan lidokain’dir. Lidokain, birçok üründe (güneş yanığı veya zehirli sarmaşıktan kurtulma sağlayanlar gibi) bulabileceğiniz çok yaygın bir lokal anestezik ajandır. Ve eğer bir diş hekimi ağzınızı bir enjeksiyonla lokal olarak uyuşturduysa, o zaman bu lidokain olabilir; lidokain, diş hekimleri tarafından kullanılan en yaygın lokal anesteziktir.

İnsanların büyük çoğunluğunun lidokain’e karşı bir alerjisi yoktur, bu nedenle geciktirici sprey reçetesiz temin edilebilir. Nadir durumlarda, insanların lidokain veya diğer lokal anesteziklere alerjisi vardır. Alerjiniz varsa kesinlikle geciktirici sprey kullanmamalısınız. Geciktirici sprey partnerinizde alerjik bir reaksiyonu tetikleyebileceğinden, cinsel ilişkiden önce partnerinizle gecikme spreyi kullanımını da konuşmalısınız.

Geciktirici sprey nasıl kullanılır?

Geciktirici spreyi kullanmak çok basittir. Ürünün güvenle ve istenilen efektlerle kullanılması için kullanım talimatlarına uyulması önemlidir.

 1. Kullanmadan önce şişeyi sallayın.
 2. Özellikle hassas alanlara püskürtün. Çoğu durumda, odak alanları frenulum ve glansın (veya başın) alt tarafı olmalıdır. Penisin frenulumu, penisin alt tarafında, başın hemen altında bulunan küçük, v şeklindeki hassas cilt kanadıdır. 1-10 sprey uygulayın. 10’dan az olan her şey güvenli kabul edilir. Bununla birlikte, sizin için etkili ise daha azı her zaman daha iyidir. Zamanla ürün ve paradan tasarruf edersiniz.
 3. Geciktirici sprey penisinizde tamamen kuruyana kadar 5-10 dakika bekleyin. Geciktirici spreyinin sizin için etkili olmasının yanı sıra etkisini partnerinize aktarmaması için talimatlara uygun şekilde beklemek çok önemlidir, ki bu kesinlikle kimsenin istediği bir şey değildir.

Ve bu kadar. Bundan sonra, siz ve eşiniz eğlenceli kısma hazırsınız!

İlk kez bir geciktirici sprey kullanıyorsanız, çoğu erkeğin kendileri için ideal olarak 3 veya daha az sprey bulduğunu ve istenmeyen etkiler olmadan (çok fazla uyuşma gibi) istenen etkileri ürettiğini unutmayın. Lidokain’i ve ardından bu geciktirici spreyleri lokal anestetikler kadar iyi yapan şey, istenen etkileri sadece spreyi uyguladığınız yerde veya yerlerde üretmeleridir.

Bunu göz önünde bulundurarak, frenulum bölgesine tek bir sprey ile başlayabilir ve ardından bu yaklaşımın ve miktarının işinize yarayıp yaramadığını görebilirsiniz. Birçok erkek bunun işe yaradığını düşünüyor. Bu insanlardan biriyseniz, daha uzun süreli seks hedefinize ulaşırken daha da fazla para biriktirmenin bir yolunu keşfetmişsinizdir. İyileşme bulursanız ancak yeterli olmazsa, bir dahaki sefere 2 veya 3 sprey deneyin.

Geciktirici sprey artıları ve eksileri

Çalışmalar, seks sırasında daha uzun süre dayanmak isteyen erkekler için spreylerin geciktirme etkisinden bahsediyor, ancak herkes için etkileri aynı olamayabiliyor. İşte artıları ve eksileri.

Geciktirici sprey artıları

 • Çoğu erkek için etkili olduğu kanıtlanmıştır ve erkeklerin seks sırasında yaklaşık% 64 daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.
 • Lidokain çok yaygın bir lokal anesteziktir ve genellikle oldukça güvenlidir, geçmişte erken boşalma için kullanılan bazı reçete yaklaşımlarından çok daha güvenlidir.
 • Tavsiye edildiği gibi kullanıldığında, erkekler zevklerine veya partnerlerinin zevklerine müdahale etmeden daha uzun süre dayanır.
 • Reçetesiz alınabilir ve uygun fiyatlıdır.
 • Geciktirici sprey, potansiyel olarak çok az ürün kullanarak kesinlikle hassas alanlara odaklanmanıza izin verir.

Geciktirici sprey eksileri

 • Seksten önce geciktirici spreyin emilmesi için 5-10 dakika beklemeniz gerekir.
 • Bazı erkekler, spreyi penisin dik olduğu zaman uygulamanın en kolay yolu olduğunu düşünür.
 • Mükemmel sprey sayınızı bulmadan önce birkaç “test sürüşüne” ihtiyacınız olabilir.
 • Nadiren insanlar lidokain gibi lokal anesteziye alerjisi vardır. (Alerjiniz varsa, geciktirici spreyleri kullanmayın.)
 • Güvende olmak için hamilelik sırasında geciktirici spreyler kullanmayın.
 • Bir çift gebe kalmaya çalışırken kullanılması tavsiye edilmez, geciktirici spreyin spermi bozabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.

Dezavantajlardan biri seks yapmak istediğinizde beklemeniz kaçınılmazdır. Ve lidokaine alerjiniz varsa, maalesef spreyler sizin için uygun değildir.

Geciktirici sprey kullanırken yapılan hatalar

Geciktirici spreyi kullanırken kesinlikle kaçınmanız gereken bazı şeyler vardır. Bazıları için, hatadan nasıl kaçınılacağı en başından beri açıktır. Diğerleri için deneme yanılma yolu budur.

Hata 1: Püskürtmeden sonra yeterince beklememek.

Geciktirici spreyi güvenli ve etkili bir şekilde kullanmak için talimatlara uymanız çok önemlidir. 5-10 dakika veya sprey emilene ve penisiniz kuruyana kadar beklemelisiniz. Bu iki nedenden dolayı önemli:

 1. Cilde nüfuz etmesini beklemediğiniz sürece sprey etkili olmayacaktır.
 2. Beklemezseniz, sprey eşinizi de etkileyerek uyuşukluğa neden olabilir. Buradaki amaç kesinlikle bu değil.

Hata 2: Spreyi yanlış yerlere odaklamak veya belirli yerlere hiç odaklanmamak.

Geçmişteki diğer bazı tedavi yöntemlerinin aksine geciktirici spreyin en büyük faydalarından biri, etkiyi yalnızca en önemli olduğu yere odaklamada sahip olduğunuz kontroldür. Seks sırasında daha uzun süre dayanmayı ümit eden erkekler için, spreyi uygulamanız gereken iki alan:

 • Penisin glans (kafa), özellikle alt tarafı)
 • Frenulum (penis başının altından şaftın başlangıcına kadar uzanan küçük deri kanadı).

Pek çok erkek doğrudan frenuluma tek bir sprey bulur ve penis başının alt kısmı bu işi mükemmel bir şekilde yapmak için yeterlidir.

Hata 3: Çok fazla sprey kullanmak.

Çoğu erkek geciktirici spreyi çok fazla kullanarak işe başlar. Bunun büyük bir hata olmasının iki büyük nedeni var:

 1. Muhtemelen ürün ve para israf ediyorsunuz.
 2. Seksten zevk almak için fazla uyuşma riskiniz vardır ve bu nedenle potansiyel olarak ereksiyonunuzu kaybedebilirsiniz.

Birçok erkek için çok az sprey sıkmak gibi bir şey de vardır. Çoğu erkek en fazla bir veya iki fısa ihtiyaç duyar, ancak bazıları üç veya daha fazlasına ihtiyaç duyar.

Deneme yanılma burada devreye giriyor. Nasıl yanıt verdiğinizi görmek için bir veya iki sprey ile başlamanızı tavsiye ederiz çünkü yanıt kişiden kişiye çok farklılık gösterir. İki spreyin bir spreyin çok fazla olduğunu fark edebilir veya tek bir spreyin ideal olduğu şanslılardan biri olduğunuzu keşfedebilirsiniz.

Geciktirici spreylere bu şekilde yaklaşarak, çok azdan başlayarak ve gerektiği kadar artırarak, ürünü israf etmezsiniz ve dozajınızı mükemmel hale getirebilirsiniz.