Geciktirici sprey , erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin tercih ettiği cinsel sağlık ürünlerinden biridir. Geciktirici haplara göre daha güvenli ve kremlere göre ise daha hızlı etkili olan geciktirici spreylerin kullanımı ise son derece kolay bir dizi işlemi içerir. Hemen vakit kaybetmeden geciktirici sprey kullanımı hakkında sizlere bilgi vermeye başlıyoruz.

 • Geciktirici sprey cinsel aktiviteden 15 – 20 dakika önce penisin sünnetli kısmı diye tabir edilen baş kısmına 3 – 5 defa püskürtme işlemi yapılarak kullanılır.
 • Geciktirici spreyleri kullanmadan önce şişeye bolca çalkalayınız.
 • Minimum bekleme süresi olan 15 dakika dolduktan sonra, penisi güzel bir şekilde temizleyerek cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Penisin temizlenmesi, geciktirici spreyin etkisini kaybedeceği anlamına gelmez.
 • Uzmanların tavsiyesi maksimum 3 – 5 defa püskürtme işlemi yapmanız yönündedir. Daha fazla püskürtme işlemiz yapar iseniz penisinizde uyuşma oluşabilir, böylece ereksiyon sorunu ile karşılaşabilirsiniz.
 • Partnerinizin geciktirici spreye alerjisi olabilir. Bu sebeple geciktirici sprey kullandığınızı partnerinize belirtmenizi tavsiye ederiz.

Geciktirici sprey kullanımı hakkında sizlere bilgi verdik. Şimdi geciktirici sprey hakkında bilmeniz gereken diğer bilgileri vermek istiyoruz.

Geciktirici sprey nedir?

Geciktirici sprey , boşalmayı geciktirmek için penisin en hassas bölgelerindeki hassasiyeti azaltmak için kullanılır. Geciktirici sprey , erken boşalma spreyleri, penis hassasiyetini giderici spreyler gibi birçok isimle bilinir, ancak hepsinin amacı aynıdır ve bazılarının benzer bileşenleri vardır. Geciktirme spreyler lidokain veya benzokain gibi duyarsızlaştırıcı maddeler ve diğer bileşenler ile yapılır.

Geciktirici sprey kullanılırken kaçınılması gereken hatalar

Erken boşalmayı önlemek için gecikme spreyi kullanmak, yalnızca ürün doğru kullanıldığında işe yarayabilir. Bireysel deneyimler değişecek çünkü duyarlılık her erkekte aynı değildir. Ürünü nasıl kullanacağınızı, ne kadar kullanacağınızı ve nerede uygulayacağınızı anlamak için birkaç kez deneme yapmanız normaldir. Bir denemeden sonra pes etmeyin ve beklentileri makul tutun. Elbette insan hatasına da yer var, bu nedenle geciktirici sprey kullanırken birkaç hatadan kaçınmanız gerekecek.

1. Çok fazla kullanmak

Evet , geciktirici spreyin çok fazla kullanımı erkeklerin sık yaptığı hatalardan biridir. Minimum sayıda önerilen sprey ile başlayın ve hangi geciktirici spreyi kullanıyor olursanız olun yolunuza devam edin. Penise ne kadar fazla sprey uygularsanız, penisiniz bir o kadar fazla uyuşma göstereceği için işler sizin adınıza yolunda gitmeyebilir. Yanlışlıkla çok fazla geciktirici sprey kullanırsanız ve his kaybederseniz paniğe kapılmayın, ürünün etkisi bitince bu his geri dönecektir. Çoğu insan 30 dakika içinde hassasiyeti geri kazanır.

2. Çok az geciktirici sprey kullanımı 

Çok fazla geciktirici sprey kullanmanın yanı sıra yeterince kullanılmıyor oluşu da ürünün etkili olmadığı düşüncesini doğuracaktır. Minimum ile başlayın; Her zaman biraz bekleyebilir ve duyarlılık seviyeleri boşalmayı engelleyebilecek kadar düşük görünmüyorsa biraz daha deneyebilirsiniz. Bir “tatlı nokta” vardır ve bu tatlı nokta insandan insana farklılık gösterir. Bu nedenle, kullandığınız şeyin size faydası olmadığını açıklamadan önce, geciktirici spreye adil bir şans verdiğinizden emin olun.

3. Spreyin yanlış yerlere uygulanması

Elinizde geciktirici sprey kullanım talimatı var ve sizde kendinizden emin bir şekilde nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz diyelim. Şimdi bir saniye bekleyin ve düşünün. Frenulum ve glans’ın ne olduğunu gerçekten biliyor musun?

Frenulum

Bu kısım penisin başını penisin şaftı ile birleştirir. Penis başı ve şaft arasındaki küçük doku çıkıntısıdır. Aynaya baktığınızı düşünün ve o sinir bozucu yiyecek parçasını dişlerinizden çıkarmak için dilinizi kaldırın. Diliniz , ‘ lingual  frenulum ‘ yoluyla ağzınızın tabanına bağlanır.

Glans

Bu, genellikle penis başı olarak adlandırılan şeydir. Tipik olarak, penis başının alt tarafı en hassas olanıdır. Araştırmacılar, bunun günlük olarak iç çamaşırlarınızın glansın ön kısmına sürülmesiyle ilgili olduğunu düşünüyor.

4. Spreyi kullandıktan sonra yeterince beklememek

Her geciktirici spreyin farklı zamanlaması olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu en az 10 ila 15 dakikalık bir beklemeye ihtiyaç duyacaktır. Kısa bir bekleme bile anın sıcağında sonsuza kadar görünebilir, elbette. Ama beklemiyorsan, spreyin işe yarama şansı bile olmadan, muhtemelen ilişkiye başlarsınız ve hali ile geciktirici sprey etkili olmadan boşalırsınız.

Geciktirici spreylerin kullanımı ile ilgili sık sorulan sorular

Yukarıdaki bilgileri okuyarak, geciktirici spreylerin nasıl kullanılacağıyla ilgili teknik bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyoruz. İyi bir önlem için geciktirici spreyi resimlerle birlikte nasıl kullanacağınızı Google’da bile araştırmışsınızdır. Hala sorularınız mı var? Geciktirici spreylerinin kullanımı söz konusu olduğunda en sık sorulan soruları sizler için aşağıda listeledik.

Kaç tane sprey uygulamalıyım?

İki veya üç ile başlayın ve yukarı doğru ilerleyin. Ürün üzerindeki püskürtme sınırını bulmak için üreticinin tavsiyelerine bakın. Bazıları beşten fazla sprey kullanmamayı belirtir, ancak bazıları on taneye kadar izin verebilir.

Erken boşalma önleyici spreyi nereye uygulamalıyım?

Penisin en hassas kısımlarını – frenulumu (yukarıya bakın) ve penisin başının / şaftının altını hedefleyebilirsiniz.

Geciktirici spreyin etkileri ne kadar sürer?

Sonuçlar şunlara bağlı olarak değişecektir:

 • Hassasiyet seviyeleriniz 
 • Ne kadar ürün kullanıyorsun 
 • Hangi ürünü kullanıyorsun

Viga sprey uygulamadan sonra yaklaşık olarak 1 saat sürer.

Penis sarkık veya dikken geciktirici spreyi uygulayabilir miyim?

Bu sorunun cevabı kesinlikle kişiden kişiye göre değişir. Penisi sarkık halde geciktirici sprey kullanıp ayarı fazla kaçıranlar insanlar ereksiyon sorunu yaşadıklarını ifade ediyorlar. Uzmanlar yine de sizlere erekte yanı penisinizin dik olduğu zaman geciktirici sprey kullanmanızı tavsiye ediyor. Bazı erkekler için, tamamen veya kısmen dik olduklarında tatlı noktalarını hedef almak daha kolaydır.

Geciktirici Sprey ile birlikte prezervatif takabilir miyim?

Ürüne bağlıdır, bu nedenle ürününüzün talimatlarını kontrol edin. Çoğu geciktirici sprey ile beraber prezervatif kullanabilirsiniz. Ancak bazı üretici firmalar sprey ile beraber lateks prezervatif kullanmanızı tavsiye ediyorlar.

Seksten önce geciktirici spreyi yıkamalı mıyım?

Pek çok kişi bu soruyu soruyor ve kafasının karışması çok normal. Pek çok ürün üreticisi, partnerinizi duyarsızlaştırmaktan ve ikinizi de yavaşlatmaktan kaçınmak için seksten önce fazla kalıntıları silmenizi söyler. Delay 48000 geciktirici sprey kullanıyorsanız seksten önce penisinizi yıkamanıza gerek yoktur. Formül, aktif bileşenin cildinizin yüzeyinde dolaşmak yerine bu hassas sinirleri etkilemesini sağlar. Ancak, başka bir ürün uyguladıysanız, ovuşturduysanız ve yine de nemliyse, fazlalıkları ıslak bir havluyla temizlemek en iyisidir. Hiçbir şey görmeseniz bile ıslak mendil ile silmek iyi bir fikir olabilir.

İpucu: Oral seks olacaksa, Delay 48000 kullanıyor olsanız bile, emildikten sonra penisinizi yıkamak en iyisidir.

Partnerim hamileyse geciktirici spreyi kullanabilir miyim?

Partneriniz hamile ise tedbirli olmak en iyisidir. Lidokain veya benzokain gibi ürünlerin hamilelik sırasında kullanımının güvenli olduğu belirlenmediğinden, herhangi bir risk almak istemeyebilirsiniz.

Spreyin etkileri partnerime geçecek mi? 

Ürünü doğru kullandığınız sürece, geciktirici spreyin etkileri partnerinize geçmez. Biz yine de hatırlatalım:

 • Kullandığınız ürün için gerekliyse fazlalıkları SİLİN.
 • Ayrılan zaman dilimini BEKLEYİN.
 • Ellerinizi YIKAYIN.

Partneriniz uyuşukluktan şikayet ediyorsa, bu adımlardan birini kaçırdınız demektir.

Geciktirici sprey kullanmanın yan etkileri nelerdir?

Bir ürün satın almadan önce yan etkiler her zaman kontrol edilmelidir. Her ürünün farklı olduğunu ve belirli yan etkilerle bağlantılı farklı bileşenler içerebileceğini unutmayın. Birincil yan etki, beklediğiniz şey olmalıdır: geçici penis duyarsızlığı. Çok fazla geciktirici sprey kullanmak, geçici hassasiyet kaybına ve muhtemelen kısa bir süre için ereksiyon kaybına neden olabilir. Normal kullanımda cilt tahrişi, karıncalanma veya yanma ve aşırı uyuşma, sizi ürünü hemen sabun ve suyla yıkamaya ve semptomlar 12 saatten uzun sürerse bir doktorla konuşmaya teşvik etmelidir.

Sonuç

Geciktirici spreyleri kullanmak oldukça basit bir işlem gibi görünse de, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmek önemlidir. Her zaman yalnızca en hassas alanları hedeflediğinizden emin olun ve uygulamada aşırıya kaçmamaya çalışın. Dozunuzu gerçekten ayarlamak için birkaç deneme yapmanız gerekebilir. 2-3 sprey ile küçük başlayın ve ilk gezinizde yeterli olmadığını düşünüyorsanız yukarı doğru ilerleyin.

Piyasada en iyisi olduğunu iddia eden birçok geciktirici sprey satılıyor, ancak biraz araştırma yapın ve hangisini denemek istediğinizi kendiniz bulun. Unutmayın, bir geciktirici sprey ile ilgili kötü bir deneyim yaşadıysanız, daha itibarlı başka bir marka tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.